Infolinia: 727 011 011

Gdy swędzi, nie drap się.

Swędzenie to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. W przypadku jej wystąpienia najczęściej zaczynamy się drapać co prowadzi do uszkodzenia skóry i powoduje, że jest ona bardziej podatna na wpływ czynników zewnętrznych (np. bakterii).
Co może doprowadzić do swędzenia? Jest kilka czynników, takich jak niedobór lipidów, niskie i wysokie temperatury oraz częste stosowanie silnie działających produktów myjących. W efekcie skóra wysycha i traci miękkość oraz elastyczność i staje się skłonna do podrażnień. Często prowadzi to do zapoczątkowania „błędnego koła świądu”.
Ważne jest, aby systematycznie:
1. natłuszczać skórę,
2. chronić naturalną barierę skóry,
3. nawadniać skórę.
Regularne kąpanie się w olejkach Balneum powoduje, że nasza skóra jest odprężona, bardziej miękka i gładka. Dobry olejek do kąpieli powinien też szybko łagodzić uczucie suchości i swędzenia. Nie wątpliwie dobrym preparatem spełniającym te kryteria jest Balneum Optiderm dla dorosłych oraz Balneum Baby Basic dla dzieci. Według badań przeprowadzonych z użyciem Balneum aż 88% osób stosujących ten produkt stwierdziło, że efekt przeciwświądowy jest dobry lub bardzo dobry. Odczuli oni wyraźną ulgę.