Infolinia: 727 011 011

Apteka - Wolbrom

Apteka w Wolbromiu to kolejna z naszych placówek na terenie województwa małopolskiego. Codziennie od poniedziałku do soboty otwartych jest w niej dla Państwa kilka okienek sprzedażowych. Dzięki temu czas oczekiwania na obsługę zostaje znacznie skrócony. To usprawnienie, które pozytywnie wpływa na komfort korzystania z naszej apteki. Kolejnym takim aspektem jest komunikatywna obsługa, która oprócz sprzedaży leków zajmuje się również udzielaniem fachowych porad farmaceutycznych. Z pomocy aptekarza radzimy skorzystać zwłaszcza w przypadku leków wydawanych bez recepty, których stosowanie nie jest objęte kontrolą lekarską.

Leki na receptę

W Aptece Codziennej w Wolbromiu możliwa jest realizacja recept lekarskich zarówno na leki gotowe, jak i recepturowe. Należy pamiętać, że leki robione nie są wydawane od ręki. Na ich wykonanie farmaceuta ma zazwyczaj 48 godzin. Leki wydawane na receptę należy stosować pod ścisłą kontrolą lekarza, według jego zaleceń. Obowiązującą formą recepty jest wersja elektroniczna, do której realizacji wystarczy kod i numer PESEL.

Decyzję o statusie dostępności leku podejmuje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, który weryfikuje złożony przez producenta wniosek. Farmaceutyki wydawane na receptę zawierają najczęściej dużą dawkę substancji czynnej o silnym działaniu, które powinno być kontrolowane przez lekarza. Leki przepisywane przez lekarza mogą podlegać refundacji.

Leki OTC w aptece w Wolbromiu

Inną grupą leków dostępną w naszej aptece są farmaceutyki wydawane bez recepty. Należą do nich produkty zaakceptowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych jako substancje bezpieczne w procesie samoleczenia. Artykuły tego rodzaju mogą okazać się pomocne przy zwalczaniu niewielkich dolegliwości bólowych czy objawów przeziębienia. Szeroki wybór leków OTC znajdziecie Państwo w każdej z naszych placówek. Na terenie województwa małopolskiego prowadzimy także m.in. aptekę w Krakowie.

Czy leki bez recepty są bezpieczne?

Każdy preparat wprowadzony na rynek pod nazwą leku został odpowiednio przebadany - niezależnie od tego, czy jest wydawany na receptę, czy bez niej. Substancje zawarte w lekach OTC mają stwierdzone działanie, które jednak nie jest na tyle silne, by musiało podlegać kontroli lekarskiej. Trzeba jednak pamiętać, że niewłaściwe stosowanie jakiegokolwiek leku może powodować negatywne skutki zdrowotne. Z tego powodu przed zażyciem preparatu należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki lub zasięgnąć porady farmaceuty.

Szeroki wybór suplementów diety w aptece w Wolbromiu

Popularnymi środkami wspomagającymi organizm są suplementy diety. Ich działanie opiera się na dostarczaniu wartościowych składników odżywczych takich jak witaminy i minerały, które mogą pozytywnie wpływać na funkcjonowanie poszczególnych narządów i ich układów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo suplementy o zróżnicowanym działaniu, np. wzmacniającym odporność, odchudzającym czy łagodzącym objawy stresu. W asortymencie posiadamy także środki stworzone specjalnie dla najmłodszych i najstarszych pacjentów. Ich składniki są dobrane tak, by odpowiadać na potrzeby organizmu w różnym wieku.