Infolinia: 727 011 011

Radomsko

Klienci mogą skorzystać z naszych usług również w aptece w Radomsku przy ul. Piastowskiej 17. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 15:00. Przy aptece funkcjonuje również obsługa kierowców. Jest to tak zwana usługa "drive". Pacjenci mogą zrealizować receptę lub zaopatrzyć się w inne produkty farmaceutyczne bez wysiadania z samochodu. Apteka drive w Radomsku to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku osób z obniżoną sprawnością ruchową.

Leki bez recepty w Radomsku

W naszej aptece w Radomsku znajdziecie Państwo szeroki asortyment wyrobów leczniczych i profilaktycznych, a wśród nich również leki bez recepty. Są to preparaty na bazie substancji o udowodnionym działaniu leczniczym, które jednak nie jest na tyle silne, by wymagało kontroli lekarskiej. Wprowadzenie tego rodzaju produktów na rynek wymaga odpowiednich pozwoleń uzyskanych zarówno w urzędach krajowych, jak i unijnych.

Jak stosować leki bez recepty?

Przed zastosowaniem preparatów OTC zaleca się dokładne zapoznanie się z informacjami zawartymi na opakowaniu. Ulotka leków bez recepty powinna zawierać informacje o wskazanym dawkowaniu, możliwych niepożądanych skutkach ubocznych, a także przeciwskazaniach do stosowania produktu. Najczęściej zalecany czas kuracji lekami bez recepty nie przekracza kilku dni. Powszechnie stosowanymi lekami OTC są preparaty przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, które mogą pomóc przy łagodnych dolegliwościach. Z pełną ofertą leków bez recepty w Radomsku zapoznają się Państwo w aptece.

Artykuły dla seniorów

Zarówno w Radomsku, jak i w każdej innej placówce, np. aptece w Grójcu, oferujemy szeroki asortyment artykułów dla seniorów. Wśród nich znajdziecie Państwo preparaty wzmacniające i wspomagające pracę poszczególnych układów organizmu. Oferujemy także szeroki wybór doustnych preparatów odżywczych pomocnych w dostarczeniu do organizmu odpowiednich składników. Ich zastosowanie pomaga utrzymać jakość życia u osób z osłabionym apetytem, brakiem energii i siły oraz trudnościami z przyjmowaniem pokarmów stałych. W naszym asortymencie znajdują się również różnego typu pieluchomajtki dla dorosłych.

Pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych to sprawdzone rozwiązanie, które poprawia jakość życia osób z problemem nietrzymania moczu, a także pacjentów leżących. Służą one także opiekunom osób dorosłych, ułatwiając zapewnienie podopiecznym prawidłowego poziomu higieny. W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór dyskretnych wkładek na nietrzymanie moczu, elastycznych pieluchomajtek dla osób aktywnych oraz modeli o zwiększonej chłonności. Artykuły występują w wielu rozmiarach. Każdy z rodzajów zabezpieczeń zapewnia ochronę przed przeciekaniem, oddychalność i redukcję nieprzyjemnych zapachów.

Refundacja pieluchomajtek

W naszych aptekach obsługujemy także pacjentów korzystających z systemu refundacyjnego. Refundacja obejmuje produkty różnego rodzaju: wkładki urologiczne, pieluchy anatomiczne, podkłady jednorazowe i wiele innych. Mogą z niej skorzystać pacjenci dotknięci chorobą nowotworową, wadami rozwojowymi, niepełnosprawnością umysłową i innymi schorzeniami. W zależności od kategorii pacjenta może ona wynosić 100% lub 70%. Na pełną refundację mogą liczyć inwalidzi wojskowi i wojenni oraz osoby represjonowane.

Aby uzyskać dofinansowanie na zakup pieluchomajtek w aptece należy udać się po poradę do lekarza NFZ, który wystawi stosowne zlecenie. Do jego realizacji niezbędny jest numer PESEL pacjenta oraz numer zlecenia. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące refundacji pieluchomajtek, nasi farmaceuci z chęcią udzielą wszystkich niezbędnych informacji, a także doradzą w wyborze odpowiednich artykułów chłonnych.