Infolinia: 727 011 011

Apteka - Grójec

Jedna z naszych aptek znajduje się także w Grójcu. Mieści się pod adresem Bankowa 1/U-4 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 13:00. Dysponujemy szerokim asortymentem leków na receptę i preparatów OTC (bez recepty). Oferujemy także duży wybór suplementów diety i dermokosmetyków. Więcej informacji na temat naszej oferty uzyskać można bezpośrednio u farmaceutów przy okienku aptecznym. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą Państwu na wszystkie nurtujące pytania i doradzą w wyborze odpowiednich artykułów.

Realizacja recept

Jako apteka w Grójcu zajmujemy się przede wszystkim realizacją recept elektronicznych. W przypadku realizacji e-recepty niezbędne jest podanie pracownikowi apteki kodu oraz numeru PESEL pacjenta. Recepty nie trzeba realizować w całości - można wykupić jedynie część pozycji. Istnieje także możliwość wykupienia leków zawartych na recepcie w późniejszym terminie - należy jednak pamiętać o obowiązującym czasie jej ważności. W zależności od przepisanego preparatu może się on wahać. Dla większości leków wynosi 30 dni, dla antybiotyków natomiast tylko 7.

Gdzie kupić leki bez recepty w Grójcu?

W naszej aptece pacjentom proponujemy także szeroki wybór leków bez recepty. Są to preparaty o sprawdzonym działaniu, które nie muszą jednak być przyjmowane pod kontrolą lekarza. Ponieważ to sam pacjent decyduje o ich zażywaniu, przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu kuracji powinien dokładnie zapoznać się z treścią zawartej w opakowaniu każdego leku ulotki. Każda z nich musi być zaaprobowana przez organy unijne i w klarowny sposób przedstawiać informacje takie jak:

  • dawkowanie i sposób podania leku,
  • przeciwwskazania do stosowania produktu,
  • potencjalne działania niepożądane,
  • czas kuracji.

Suplementy diety

W Grójcu, tak samo jak w aptekach w Jędrzejowie i innych miejscowościach, dysponujemy szerokim asortymentem suplementów diety. Należy pamiętać, że nie są to leki, ale jedynie preparaty mogące wspomóc nasz organizm, dostarczając mu substancje mineralne i witaminy. Dysponujemy suplementami o zróżnicowanym działaniu. Wśród młodych ludzi popularnością cieszą się substancje obniżające poziom stresu, u starszych zaś - preparaty na koncentrację i witalność.

Leki recepturowe w Grójcu

Niekiedy, na receptach lekarskich mogą znajdować się tzw. leki robione. Są to preparaty sporządzane przez farmaceutę na miejscu w aptece. Lekarz zapisuje na recepcie całą recepturę leku, czyli składniki i ich proporcje, postać leku i jego gotową ilość. Cena leku recepturowego zależy od użytych składników i ich ilości, w każdym przypadku będzie więc inna. Należy pamiętać o dacie przydatności tego rodzaju preparatu, którą odpowiednio określi przygotowujący ją farmaceuta, a także prawidłowym jego przechowywaniu.

Sprzedaż wyrobów medycznych

Oprócz preparatów dostępnych na receptę i bez niej prowadzimy w aptece w Grójcu sprzedaż wyrobów medycznych. Należą do nich wszelkiego rodzaju narzędzia umożliwiające kontrolę podstawowych funkcji życiowych i stanu zdrowia pacjenta. Niektóre z nich, np. glukometry i inhalatory są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania osób z chorobami przewlekłymi takimi jak astma czy cukrzyca. Proponujemy Państwu różnorodne urządzenia (ciśnieniomierze, termometry, pulsoksymetry i wiele innych) zgodne z dyrektywami UE.