Infolinia: 727 011 011

Kazimierza Wielka

Nasza apteka w Kazimierzy Wielkiej przy ul. Kolejowej 27G jest czynna dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 oraz w soboty między 8:00 a 15:00. Codziennie czynnych jest ok. 5 okienek sprzedażowych, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na obsługę. Oferujemy szeroki wybór różnego rodzaju produktów. W naszej aptece znajdziecie Państwo nie tylko leki na receptę i bez, ale także suplementy diety, kosmetyki lecznicze i wyroby medyczne. Jeżeli potrzebnego artykułu akurat nie będzie na stanie, proponujemy jego zamówienie.

Jak zrealizować receptę?

W przypadku leków wydawanych na receptę niezwykle ważna jest data jej wystawienia. Większość recept można wykupić jedynie w ciągu 30 dni od ich wypisania. Wyjątkami są m.in. antybiotyki, w przypadku których czas realizacji wynosi jedynie 7 dni. Należy także pamiętać, że całą receptę należy zrealizować w jednej aptece. Wynika to m.in. z konieczności prawidłowego rozliczania się punktów aptecznych z NFZ. Jeżeli recepta obejmuje kilka opakowań leku, można wykupywać je stopniowo, miesiąc po miesiącu.

Suplementy diety dla seniorów

W ofercie Apteki Codziennej w Kazimierzy Wielkiej znajdziecie Państwo szeroki wybór suplementów diety przeznaczonych dla seniorów. W wieku dojrzałym szczególnie ważne jest wspieranie pracy mózgu, a tym samym koncentracji. Pomocne w realizacji tego zadania mogą okazać się witaminy z grupy B oraz kwasy omega-3. W przypadku seniorów warto także zadbać o odpowiedni apetyt, który ma bezpośredni wpływ na jakość życia - nie tylko sygnalizuje zapotrzebowanie organizmu na konkretne składniki odżywcze, ale także zapewnia radość z jedzenia.

Realizacja zleceń NFZ na wyroby medyczne w Kazimierzy Wielkiej

Zarówno w Kazimierzy Wielkiej, jak i innych naszych placówkach, np. w aptece w Opocznie, realizujemy zlecenia NFZ na różnego rodzaju wyroby medyczne takie jak cewniki czy sprzęt stomijny. Wśród artykułów refundowanych znajdują się również pieluchomajtki, które zapewniają codzienny komfort osobom dotkniętym nietrzymaniem moczu. Zlecenie wystawiane jest najczęściej na 12 miesięcy. Można realizować je stopniowo, jednak należy robić to w tej samej aptece, w której zlecenie zostało rozpoczęte.

Kto może skorzystać z refundacji pieluchomajtek?

Zasady refundacji zostały ściśle określone przez Ministra Zdrowia. Według nich o refundację pieluchomajtek mogą ubiegać się m.in. pacjenci dotknięci:

  • chorobą nowotworową,
  • upośledzeniem umysłowym,
  • chorobami i wadami wrodzonymi układu nerwowego,
  • wadami wrodzonymi dolnych dróg moczowych,
  • pourazowym uszkodzeniem dróg moczowych lub układu pokarmowego.

Z refundacji pieluchomajtek nie mogą natomiast skorzystać osoby, u których nietrzymanie moczu wynika z faktu osłabienia mięśni dna miednicy. Tkanki te mogą ulec osłabieniu m.in. z racji porodu czy podeszłego wieku. Wysokość finansowania w większości uprawnionych pacjentów wynosi 70%. Wyjątkiem od tej reguły są weterani i inwalidzi wojenni oraz osoby represjonowane, którym przysługuje pełna refundac

Personel w aptece w Kazimierzy Wielkiej

W Aptece Codziennej w Kazimierzy Wielkiej mogą Państwo liczyć na komunikatywny i przyjazny personel. Współpracujemy z wykształconymi farmaceutami, którzy nie tylko wydadzą Państwu niezbędne preparaty, ale także udzielą specjalistycznej porady farmaceutycznej. Nasi pracownicy mają szeroką wiedzę nie tylko na temat tradycyjnych substancji, ale także nowości wprowadzanych na rynek.