Infolinia: 727 011 011

Apteka - Piaseczno

Aptekę w Piasecznie prowadzimy przy ul. Jana Pawła II 24. Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00. W każdej z naszych placówek codziennie otwartych jest ok. 5 okienek sprzedażowych, dzięki czemu czas oczekiwania na obsługę jest znacznie skrócony. Personel naszej sieci aptek tworzą wykwalifikowani magistrzy farmacji i technicy farmaceutyczni. Pracownicy nie tylko wydadzą Państwu odpowiednie preparaty, ale także udzielą specjalistycznych porad farmaceutycznych.

Wyroby medyczne

Apteka Codzienna w Piasecznie zajmuje się również realizacją zleceń NFZ na wyroby medyczne. Szczegółowa lista wyrobów podlegających refundacji, osób nią objętych oraz wysokości dofinansowania została zatwierdzona przez Ministra Zdrowia 29 maja 2017 r. Wśród wyrobów medycznych podlegających refundacji znajdują się m.in. protezy, aparaty słuchowe, pieluchomajtki i wkładki anatomiczne. Zlecenia na wyroby medyczne realizujemy w każdej z naszych placówek. W województwie mazowieckim prowadzimy także m.in. aptekę w Warszawie.

Realizacja zleceń na wyroby medyczne w Piasecznie

Zlecenia a wyroby medyczne mogą być wystawiane na więcej niż 30 dni - przeważnie obejmują one okres dwunastu miesięcy. Tego rodzaju zlecenie można wówczas wykupywać stopniowo. Należy jednak pamiętać, że tak samo, jak w przypadku recept, wszystkie opakowania należy wówczas wykupić w jednej aptece. Ważne jest, by pamiętać o terminowej, comiesięcznej realizacji zlecenia - wyroby, które nie zostały odebrane w odpowiednim miesiącu, nie mogą zostać wydane w następnych.

Refundacja pieluchomajtek w Piasecznie

Realizujemy również zlecenia NFZ na pieluchomajtki i wkładki anatomiczne. Refundacja tych artykułów obejmuje m.in. osoby dotknięte chorobą nowotworową, znacznym upośledzeniem umysłowym czy pourazowym uszkodzeniem układu moczowego lub układu pokarmowego. Z dofinansowania nie mogą skorzystać pacjenci, w przypadku których nietrzymanie moczu wynika m.in. z podeszłego wieku czy rozluźnienia mięśni w czasie porodu. Większość pacjentów może liczyć na refundację w wysokości 70%. Refundację pełną otrzymują natomiast inwalidzi i weterani wojenni oraz osoby represjonowane.

Suplementy diety w Piasecznie

W aptece w Piasecznie oferujemy Państwu również szeroki wybór suplementów diety w przystępnych cenach. W naszym asortymencie dostępne są preparaty o zróżnicowanym działaniu m.in. odchudzające, wzmacniające odporność, wspomagające koncentrację czy uspokajające. W ich składzie znaleźć można substancje takie jak witaminy z grup A, B, C, D, E i K, biotyna, kwasy omega-3, niacyna, prebiotyki i probiotyki, kwasy tłuszczowe, składniki mineralne i wiele innych. Suplementy diety nie są lekami i nie mają leczniczego działania, mogą jednak pozytywnie wpłynąć na działanie organizmu.

Suplementy diety dla seniorów

Wiele z dostępnych na rynku suplementów diety może wspomóc organizm seniora. Na aptecznych półkach znaleźć można np. suplementy wspomagające pracę mózgu, a tym samym koncentrację, preparaty na wzrost apetytu oraz toniki na prawidłową pracę układu krwionośnego. Oferujemy również suplementy diety z wapniem, które mogą pozytywnie wpłynąć na układ kostny oraz kapsułki na poprawę wzroku. Suplementy mogą stać się dopełnieniem diety seniora, wzbogacającym ją w wartościowe składniki odżywcze.