Infolinia: 727 011 011

Apteka - Zawiercie

Sieć naszych aptek rozwija się również na Śląsku. Prowadzimy m.in. aptekę w Zawierciu, w której możecie Państwo skorzystać z szerokiego asortymentu produktów, wykwalifikowanej obsługi, a także m.in. wykonać nieodpłatny pomiar ciśnienia tętniczego. Wśród personelu znajdują się tylko doświadczeni magistrzy farmacji oraz technicy farmaceutyczni, którzy są w stanie udzielić Państwu szczegółowych informacji na temat poszczególnych preparatów, ich działania i dawkowania. Pomogą oni Państwu również w wyborze odpowiednich produktów.

Sprzedaż leków na receptę w Zawierciu

Leki na receptę zawierają duże dawki silnych substancji, których działanie musi podlegać specjalistycznej kontroli lekarskiej. Dbamy o odpowiednie zaopatrzenie naszych aptek, więc większość przepisywanych leków zakupicie Państwo w Aptece Codziennej w Zawierciu od ręki. Jeśli jednak okaże się, że na stanie brakuje chwilowo odpowiedniego artykułu, jesteśmy w stanie nieodpłatnie zamówić go dla Państwa w hurtowni.

Jak zrealizować receptę?

Od 2020 r. leki są przepisywane elektronicznie w formie e-recept. Zastosowanie recepty papierowej jest możliwe jedynie w uzasadnionych przypadkach takich jak brak dostępu do systemu teleinformatycznego. Aby wykupić przepisane przez lekarza leki, wystarczy podać kod recepty i numer PESEL pacjenta lub skorzystać z kodu kreskowego. Należy pamiętać o terminie ważności recepty, po którego upływie zrealizowanie jej stanie się niemożliwe.

Leki robione

W każdej z naszych aptek wyrabiamy także leki recepturowe. Jest to specjalny rodzaj farmaceutyków tworzonych pod indywidualne potrzeby pacjenta z surowców farmaceutycznych lub leków gotowych. Receptura zostaje stworzona przez lekarza, który umieszcza na niej m.in. informacje na temat poszczególnych składników i ich ilości oraz formie, jaką przyjąć powinien gotowy preparat. Zastosowanie leków robionych umożliwia dostosowanie składników, ich dawkowania i sposobu aplikacji do konkretnych dolegliwości, wieku i ogólnej kondycji fizycznej pacjenta.

Szeroki wybór dermokosmetyków w aptece w Zawierciu

Klientom naszej apteki proponujemy również duży wybór dermokosmetyków do twarzy, ciała i włosów. Szeroka gama produktów ułatwia znalezienie rozwiązania odpowiadającego na konkretne potrzeby organizmu. Oferujemy kosmetyki Vichy, Iwostin, La Roche-Posay oraz innych renomowanych marek kosmetyków nawilżających, łagodzących, ujędrniających i innych.

Jakie dermokosmetyki wybrać?

Wybór kosmetyków pielęgnacyjnych powinien być poprzedzony dokładnym rozpoznaniem potrzeb skóry. Na ich podstawie możliwe jest dopasowanie składników i formy kosmetyku, które najlepiej na nie odpowiedzą. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo także gotowe serie produktów dedykowanych dla osób z konkretnymi problemami skórnymi, np. trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry czy podrażnieniami. Zawierają one kompozycje składników, których celem jest łagodzenie nieprzyjemnych objawów takich jak świąd czy pieczenie, nawilżenie cery i odbudowywanie jej bariery ochronnej. W wyborze odpowiedniego dermokosmetyku mogą pomóc również obsługujący Państwa farmaceuci.