Infolinia: 727 011 011

Radom

Nasza sieć aptek nieustannie się rozwija. Większość naszych placówek znajduje się na terenie województwa świętokrzyskiego, ale staramy się proponować nasze usługi również klientom z innych regionów Polski. Nasze punkty znajdziecie Państwo m.in. w Radomiu. Dotychczas otworzyliśmy tam trzy placówki:

  • przy ul. Staroopatowskiej 22A,
  • przy ul. Paderewskiego 17/2,
  • przy ul. Mireckiego 14.

W każdym z naszych punktów, również w aptekach w Kielcach i innych miejscowościach, codziennie otwartych jest aż ok. 5 okienek usługowych.

Leki bez recepty wydawane w Radomiu

W Aptece Codziennej zakupicie Państwo różnego rodzaju leki bez recepty. Jakie produkty są do nich zaliczane? Wśród nich znajdują się preparaty farmaceutyczne o udowodnionym działaniu leczniczym, które jednak nie jest na tyle silne, by kuracja musiała być przeprowadzana pod nadzorem lekarza. Najczęściej zalicza się do nich leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Ich stosowanie może pomóc przy łagodnych dolegliwościach. Jeśli jednak objawy nie ustąpią po kilku dniach zażywania preparatu, należy udać się po poradę lekarską. Decydując się na leki bez recepty, trzeba dokładnie zapoznać się z dołączoną ulotką, by uniknąć potencjalnych działań niepożądanych.

Leki bez recepty a prawo

Leki bez recepty muszą zostać odpowiednio przebadane, by stwierdzić ich skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Aby wprowadzić tego typu preparaty na rynek, producent musi złożyć odpowiednie wnioski w celu uzyskania stosownego pozwolenia. W Polsce wnioski te składa się do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych oraz Europejskiej Agencji Leków. Na firmy farmaceutyczne nałożone są również obowiązki dotyczące sporządzania ulotek leków OTC (bez recepty). Taka ulotka powinna zawierać szczegółowe informacje dotyczące dawkowania leku, przeciwwskazań do jego stosowania, możliwych działań niepożądanych, a także czasu trwania kuracji, która w przypadku leków bez recepty wynosi najczęściej kilka dni.

Suplementy diety

W naszej aptece w Radomiu prowadzimy również sprzedaż suplementów diety. Definiowane są one jako środki spożywcze uzupełniające dietę. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno produkty na bazie substancji syntetycznych, jak i naturalnych. Suplementy diety mogą pozytywnie wpłynąć na poszczególne układy organizmu, wspierając ich prawidłowe funkcjonowanie. Każdy z zażywanych preparatów, w tym suplementy diety, należy wybrać odpowiedzialnie, biorąc pod uwagę m.in. ogólny stan zdrowia, codzienne żywienie czy aktywność fizyczną.

Najchętniej wybierane suplementy diety

Na rynku istnieje szeroki wybór suplementów diety, które w różnym zakresie mogą wspierać funkcjonowanie organizmu. Wśród najchętniej kupowanych preparatów znajdują się suplementy wspierające odporność takie jak witamina C, witamina D i cynk, które szczególną popularnością cieszą się w okresie jesienno-zimowym. Często wybierane są również produkty mające na celu wzrost energii i poprawienie samopoczucia. Wśród osób zapracowanych, o wysokim tempie życia popularne okazują się suplementy obniżające poziom stresu i pozytywnie wpływające na sen. Ze względu na powszechne niedobory witaminy D suplementy z jej udziałem również należą do grupy najchętniej wybieranych produktów.

Wykwalifikowani farmaceuci

W naszych placówkach spotkacie się Państwo z doświadczoną i komunikatywną obsługą. Współpracujemy z wykwalifikowanymi farmaceutami, którzy chętnie udzielają pacjentom fachowych porad na temat leków i prawidłowej suplementacji. Nasi pracownicy nieustannie podwyższają swoje kwalifikacje i poszerzają wiedzę na temat nowych produktów dostępnych na rynku. W naszych aptekach w Radomiu możliwe jest także wykonanie leków na zamówienie.