Infolinia: 727 011 011

Apteka - Kraków

Do naszej apteki w Krakowie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00. Posiadamy szeroki asortyment leków bez recepty, suplementów diety, dermokosmetyków i innego rodzaju artykułów. Jeśli jednak na stanie nie będzie interesującego Państwa produktu, szybko sprowadzimy go z hurtowni. Nasz zespół farmaceutów jest komunikatywny i przyjazny klientowi. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości doradzamy pacjentom i przedstawiamy specyfikę działania poszczególnych preparatów.

Szeroki asortyment leków bez recepty w Krakowie

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór leków dostępnych bez recepty. Wśród nich najpopularniejsze są przede wszystkim preparaty przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, które mogą zminimalizować pierwsze objawy przeziębienia i niewielkie dolegliwości. Przed zastosowaniem leku OTC należy dokładnie zapoznać się z treścią załączonej ulotki lub zasięgnąć porady farmaceutycznej, której chętnie udzielą Państwu pracownicy naszej Apteki Codziennej w Krakowie. Zażywając tego rodzaju preparaty, należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

Leki na receptę

W punkcie w Krakowie zrealizujecie Państwo również recepty. Należy pamiętać o dacie ich ważności, po której upływie wykupienie leków nie będzie możliwe. W zależności od wypisanego na niej preparatu może się ona wahać. Dla większości leków termin realizacji wynosi 30 dni od momentu jej wystawienia, w przypadku antybiotyków jest to tylko 7 dni. Dłuższy czas realizacji dotyczy natomiast m.in. leków sprowadzanych zza granicy czy też preparatów immunologicznych wytwarzanych dla konkretnego pacjenta. Wynosi on wówczas 120 dni.

Leki recepturowe

Zarówno w punkcie w Krakowie, jak i w innych naszych placówkach, np. aptece w Mielcu, realizujemy zlecenia na leki robione. Są to produkty wytwarzane przez farmaceutów na miejscu. Mogą być wykonane zarówno z surowców farmaceutycznych, jak i gotowych leków. Należy pamiętać o odpowiednim sposobie przechowywania leków recepturowych, a także ich dacie ważności. Te informacje powinien przekazać klientowi farmaceuta podczas odbioru leku. Preparaty przygotowywane według receptury stworzonej przez lekarza mogą działać dokładnie według potrzeb konkretnego pacjenta.

Dermokosmetyki

Oprócz leków i wyrobów medycznych w naszej ofercie dostępny jest również szeroki wybór dermokosmetyków. Są to produkty przeznaczone dla cer problematycznych. Ich działanie może być delikatniejsze niż klasycznych kosmetyków. Często wybierane są do pielęgnacji cer wrażliwych, naczynkowych lub przesuszonych. Mogą także stanowić wsparcie podczas leczenia chorób skóry takich jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. W asortymencie naszej apteki dostępne są produkty renomowanych marek - kosmetyki Vichy, Iwostin czy La Roche-Posay.

Dermokosmetyki dla skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która przyniesie jej właścicielowi uczucie ukojenia. Ten typ cery ma tendencję do zaczerwienienia i pieczenia powodujących uporczywe wrażenie dyskomfortu. Przygotowaliśmy dla Państwa serie kosmetyków uznanych marek kosmetycznych, które są dedykowane właśnie dla cer wrażliwych. Nie zawierają one drażniących substancji zapachowych, ich działanie skoncentrowane jest na wzmocnieniu, nawilżeniu i ukojeniu skóry.