Infolinia: 727 011 011

Apteka - Starachowice

Apteka Codzienna w Starachowicach przy ul. Granicznej 18 czynna jest dla Państwa codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 7:30 - 20:00. Współpracujemy z wykształconymi farmaceutami, którzy są w stanie udzielić Państwu specjalistycznych porad i wskazówek. Nieustannie staramy się usprawniać działanie naszych aptek. Z tego powodu placówkę w Starachowicach wyposażyliśmy w robota aptecznego Rowa, który m.in. umożliwia sprawniejszą realizację zamówień i recept oraz ułatwia zarządzanie magazynem. Punkt w Starachowicach to jedna z wielu naszych placówek w województwie świętokrzyskim - prowadzimy również m.in. aptekę w Jędrzejowie.

Duży wybór leków bez recepty w Starachowicach

W asortymencie apteki w Starachowicach posiadamy duży wybór leków bez recepty. Są to przebadane produkty o potwierdzonym działaniu. Ich zażywanie nie musi być zlecane przez lekarza ani podlegać jego kontroli. To do pacjenta należy decyzja o rozpoczęciu kuracji danym preparatem. Z tego powodu szczególnie ważne jest dokładne zapoznanie się ze wskazaniami producenta zawartymi w ulotce oraz na opakowaniu. Zaznajomienie się z ulotką pozwala uniknąć niepożądanych reakcji organizmu wynikających m.in. z przyjęcia zbyt dużej dawki leku.

Leki bez recepty a przepisy prawne

Leki wydawane bez recepty przed wprowadzeniem do obiegu podlegają rygorystycznym badaniom, których celem jest potwierdzenie ich działania oraz bezpieczeństwa. Aby uzyskać zgodę na wprowadzenie takiego preparatu na rynek, producent musi złożyć odpowiednie wnioski do instytucji krajowych i unijnych. Produkty muszą spełniać nie tylko określone wymagania co do ich składu, ale również konstrukcji ulotki - powinna ona przedstawiać pacjentowi niezbędne informacje w klarowny i czytelny sposób. Po wieloetapowej weryfikacji produkt uzyskuje stosowane certyfikaty i pozwolenie na wprowadzenie go na rynek.

Sprzedaż suplementów diety w Starachowicach

W ofercie naszej apteki znajdują się również suplementy diety o zróżnicowanym działaniu. Wśród tego typu produktów dostępne są m.in. preparaty na odchudzanie, wzmocnienie, poprawę koncentracji, wzrost energii czy uspokojenie. Na naszych aptecznych półkach posiadamy suplementy diety przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Należy pamiętać, że tego typu substancje nie wykazują działania leczniczego. Mogą jednak pozytywnie wpłynąć na działanie organizmu poprzez dostarczenie mu wartościowych substancji mineralnych i witamin.

Substancje zawarte w suplementach diety

Dzięki suplementom diety możliwe jest dostarczenie organizmowi odpowiednich substancji odżywczych. Wśród nich wymienia się m.in. witaminy z grupy A, C, D, E, K i B, niacynę, biotynę, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, błonnik, probiotyki i prebiotyki. Ważną grupą składników suplementów diety są również substancje mineralne takie jak wapń, magnez, sód czy żelazo.

Szeroki asortyment apteki w Starachowicach

Nieustannie staramy się poszerzać ofertę naszych produktów. W aptece w Starachowicach znajdziecie Państwo nie tylko leki wydawane na receptę i bez recepty, ale również duży wybór suplementów diety o zróżnicowanym działaniu oraz dermokosmetyków renomowanych marek. W asortymencie dostępne są również wyroby medyczne takie jak pieluchomajtki czy wkładki anatomiczne.