Infolinia: 727 011 011

Apteka - Opoczno

Nieustannie rozwijamy naszą sieć aptek, otwierając nowe placówki w całej Polsce. Aptekę Codzienną możecie Państwo znaleźć także w Opocznie. Nasz personel czeka tam na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 15:00. Codziennie czynnych jest 6 okienek kasowych, co znacznie skraca czas oczekiwania na usługę. Nasi farmaceuci udzielą Państwu profesjonalnych porad oraz wskazań dotyczących leków bez recepty i suplementów diety, których zażywania nie obejmuje kontrola lekarska. Na terenie województwa łódzkiego prowadzimy także m.in. aptekę w Radomsku.

Leki bez recepty w Opocznie

W naszej aptece w Opocznie oferujemy szeroki wybór leków bez recepty. Przy stosowaniu tego rodzaju preparatów niezwykle ważne jest dostosowanie się do wskazań zawartych na ulotce dołączonej do opakowania oraz porad farmaceuty. Należy stosować lek w konkretnej dawce przez określony w zaleceniach producenta czas. Wskazane jest również zapoznanie się z możliwymi skutkami ubocznymi oraz przeciwwskazaniami do zażywania preparatu. Niedostosowanie się do zaleceń na opakowaniu może skutkować poważnymi konsekwencjami dla zdrowia i życia pacjenta.

Realizacja recept

Każda z naszych aptek, również placówka w Opocznie, posiada ważną umowę z NFZ. Dzięki temu możemy realizować recepty papierowe i elektroniczne, a także zlecenia NFZ na wyroby medyczne. Podstawowym rodzajem recept funkcjonującym już od 2020 r. jest e-recepta, jednak forma papierowa również może być stosowana m.in. w przypadku braku dostępu do systemu teleinformatycznego. Ważne jest, że realizację recepty rozpoczętą w określonej aptece należy w tej samej aptece dokończyć.

Sprzedaż leków recepturowych w Opocznie

Szczególnym typem leków, które mogą pojawić się na recepcie, są leki recepturowe. Recepta zawiera wówczas konkretną recepturę stworzoną przez lekarza, która obejmuje m.in. składniki preparatu i ich ilość oraz formę gotowego leku. Nasi pracownicy, wydając lek pacjentowi, informują go o prawidłowym sposobie przechowywania preparatu, a także dacie jego ważności. Ze względu na różnice w składzie leków robionych ich cena może się wahać.

Po co stosować leki robione?

Leki recepturowe są przepisywane przez specjalistów w sytuacji, kiedy żaden z istniejących na rynku produktów nie odpowiada potrzebom pacjenta. Indywidualny dobór składników, ich proporcji i formy podania pozwala lekarzowi na stworzenie preparatu dostosowanego do konkretnych dolegliwości i schorzeń pacjenta. Leki robione to także rozwiązanie umożliwiające dostosowanie dawki substancji do wieku i kondycji leczonej nimi osoby. Tego typu leki są chętnie stosowane również w przypadku pacjentów uczulonych na substancje zawarte w gotowych produktach.

Jak wykonuje się leki recepturowe

Leki robione wykonuje się z surowców aptecznych oraz preparatów gotowych. Wszystkie niezbędne do wykonania leku składniki oraz ich ilość podaje lekarz, tworząc stosowną recepturę. To na niej, w trakcie pracy opiera się farmaceuta. Leki recepturowe wykonuje magister farmacji lub technik farmaceutyczny. Pierwszy z nich uprawniony jest do wykonywania każdego rodzaju preparatów, drugi natomiast może podjąć się wytworzenia jedynie leków bez składników o bardzo silnym działaniu (np. morfiny) lub substancji psychotropowych.