Infolinia: 727 011 011

Apteka - Ostrowiec Świętokrzyski

Prowadzimy apteki w Ostrowcu Świętokrzyskim w dwóch lokalizacjach: przy ul. Waryńskiego 32 oraz na os. Ogrody 5A. Placówka na os. Ogrody czynna jest 7 dni w tygodniu, również w niedziele. Oferta naszych produktów cały czas się poszerza o nowości dostępne na rynku. Jeśli szukacie Państwo konkretnego leku, zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Pozwoli ona sprawdzić, w której aptece wchodzącej w skład naszej sieci jest on dostępny. Dzięki temu możecie Państwo oszczędzić czas oraz energię. Prowadzimy wiele placówek w województwie świętokrzyskim, np. aptekę w Starachowicach.

Realizacja recept w aptece w Ostrowcu Świętokrzyskim

Każda z naszych aptek posiada ważną umowę z NFZ. Dzięki temu możemy realizować wypisywane przez lekarzy recepty. Podstawowym rodzajem recept są w tej chwili dokumenty elektroniczne. Do ich realizacji niezbędny jest kod recepty i numer PESEL lub kod kreskowy dostępny w pliku PDF. Recepty papierowe mogą być wydawane jedynie w określonych prawnie przypadkach. Jednym z nich jest brak dostępu do systemu teleinformatycznego. Tego typu zlecenia również jesteśmy w stanie w naszej aptece w Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizować.

Zasady dotyczące wydawania leków na receptę

W przypadku realizacji recept niezwykle ważny jest termin ich ważności. W przypadku jego przekroczenia farmaceuta nie może wydać preparatów. Standardem jest termin ważności recepty wynoszący 30 dni. Lekarz może jednak wystawić receptę roczną w przypadku leczenia chorób przewlekłych. Bardzo ważną kwestią jest jednak rozpoczęcie recepty rocznej w ciągu 30 dni od jej wydania. W przeciwnym razie farmaceuta zmuszony jest zmniejszyć liczbę opakowań możliwych do wykupienia.

Szeroki wybór dermokosmetyków w Ostrowcu Świętokrzyskim

W naszej aptece znajdziecie Państwo nie tylko preparaty lecznicze i wyroby medyczne, ale również artykuły pielęgnacyjne. Dermokosmetyki to produkty, które mogą stanowić wsparcie w leczeniu skóry i włosów. Są chętnie wybierane nie tylko przez osoby dotknięte schorzeniami takimi jak atopowe zapalenie skóry czy trądzik, ale także przez posiadaczy cer wrażliwych, skłonnych do podrażnień. W asortymencie dostępne są m.in. kosmetyki Vichy, La Roche-Posay i Iwostin.

Dermokosmetyki do ciała

Wśród dermokosmetyków dostępne są nie tylko produkty dedykowane do pielęgnacji twarzy takie jak mleczka do demakijażu, kremy i toniki, ale również kosmetyki stworzone do troski o całe ciało. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom pielęgnacyjnym: balsamom, emolientom itd. możliwa jest prawidłowa ochrona skóry przed podrażnieniami, nadmiernym wysuszeniem i uszkodzeniem naturalnej bariery ochronnej. Posiadamy szeroką ofertę produktów, które sprawdza się zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci.

Kto powinien sięgnąć po dermokosmetyki?

Dermokosmetyki stworzone są dla skór z bardzo zróżnicowanymi problemami. Wybierając odpowiedni kosmetyk, należy więc kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami. Są to produkty o zmniejszonym ryzyku wywołania alergii, więc chętnie decydują się na ich zastosowanie osoby ze skłonnościami do takich reakcji organizmu. Często wybierane są również przez rodziców i opiekunów małych dzieci, których skóra jest szczególnie wrażliwa.