Infolinia: 727 011 011

Kwasy Omega-3 dla Twojego dziecka

Dla każdego rodzica ważne jest, by dziecko prawidłowo się rozwijało. Często jednak nie zwracamy uwagi na to, co dziecko spożywa w ciągu dnia, a już zupełnie sposób odżywiania nie kojarzy nam się z rozwojem intelektualnym oraz psychicznym.
Prawidłowa dieta odgrywa szczególnie istotną rolę w rozwoju mózgu. Składnikami odżywczymi, które mają ogromne znaczenie są między innymi: białko, jod, cynk, żelazo, witaminy z grupy B, ale także kwasy tłuszczowe Omega - 3: DHA - kwas dokozaheksaenowy, EPA - kwas eikozapentaenowy.
Ważne jest, aby pamiętać, że prawidłowo skomponowana dieta wzmaga procesy uczenia się oraz poprawia koncentrację dziecka. Niewłaściwa dieta może spowodować problemy w szkole, związane z przyswajaniem i przekazywaniem nabywanych informacji, oraz obniżyć kreatywność dziecka.


Co to są kwasy Omega - 3?


Tłuszcze z rodziny Omega - 3 zaliczane są do „Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych”, które:
- stanowią budulec tkanki mózgowej;
- wpływają na jakość błon komórkowych wszystkich komórek ciała;
- stanowią ważny czynnik rozwoju mózgu i zachowania sprawności umysłowej aż do późnego wieku;
- mają znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.
Najlepszym naturalnym źródłem kwasów Omega -3 DHA i EPA są ryby morskie.

Jak wykazują specjaliści ze światowej Organizacji Zdrowia, rozwój umysłowy człowieka rozpoczyna się już na wczesnym etapie życia płodowego i wiąże się wtedy bezpośrednio z kondycją organizmu matki. Odkrycia naukowe podkreślają ogromny wpływ kwasów EPA i DHA na tworzenie takich elementów układu nerwowego jak oczy, mózg. Mózg, w ponad 50% składa się z tłuszczów w postaci fosfolipidów zawierających duże ilości kwasów Omega-3. Mózg dziecka posiada podobną do mózgu dorosłego człowieka ilość neuronów, różni się jednak ilością substancji przekazujących informacje. Mimo tego, że kwasy te są tak ważne, nie są one wytwarzane przez ludzki organizm. Teoretycznie istnieje możliwość wyprodukowania kwasów Omega - 3 w wątrobie, ale w praktyce nasz organizm nie radzi sobie z ich dostateczną produkcją, ze względu na obecność wielu czynników zaburzających ten proces. Dlatego powinny być dostarczane w pokarmie. Naturalnym źródłem tych kwasów są ryby morskie: szprotka, tuńczyk, makrela, łosoś, sardynka, dorsz, śledź, a także kawior i owoce morza.


Czym jest Kidabion?


Kidabion to suplement diety, który zawiera naturalne kwasy Omega - 3 oraz witaminy A, C, D i E. Nienasycone kwasy Omega - 3 są naturalnymi składnikami budulcowymi mózgu. Witaminy A, C, D i E zawarte w Kidabionie wzmacniają organizm. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Kidabion jest dostępny w formie syropu i pysznych kapsułek do żucia o smaku pomarańczowym i czarnej porzeczki. Dzieci go lubią i chętnie przyjmują, ponieważ ma doskonały, owocowy smak.