Czym są dermokosmetyki?

Kategoria: Blog

Dermokosmetyki

Pojęcie „dermokosmetyki” stało się modne kilka lat temu i przyszło do nas z zachodu. Najprościej mówiąc są to kosmetyki lecznicze, produkt który można by umieścić gdzieś pomiędzy zwykłymi kosmetykami, a farmaceutykami. Dermokosmetyki to najczęściej preparaty do twarzy, które pomagają „zatrzymać czas” i zachować młodzieńczy wygląd.

Skuteczność

Na temat skuteczności dermokosmetyków krąży wiele sprzecznych opinii. Wiele osób uważa, że to kosmetyki jak każde inne, a ich skuteczność przereklamowana. Dodatkowo twierdzą oni, że sama nazwa została wymyślona po to, by miały one dobry marketing, który odwróci uwagę od ich dość wysokich cen. Jest to niesprawiedliwa opinia. Dermokosmetyki są o wiele skuteczniejsze w działaniu niż zwykłe kremy z drogerii. Ich skład jest bezpieczniejszy dla skóry i zawiera mniej chemii, przez to są idealne dla osób o cerze wrażliwej czy uczulonych. Dermokosmetyki oczywiście nie mają takiej mocy jak medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna, trudno więc wymagać od nich natychmiastowego działania i spektakularnych efektów. Porównując jednak je do zwykłych kremów z supermarketu, mają na cerę o wiele lepszy wpływ. To kosmetyki z górnej półki.

Czy warto?

Czy warto zatem sięgać po leko-kosmetyki? Zdecydowanie tak! Są one efektem pracy kosmetologów, dermatologów, biologów, chemików oraz specjalistów z innych branż pokrewnych. Ich powstanie to efekt wielu doświadczeń, badań i testów. Dermokosmetyki to najlepsze kosmetyki jakie da się stworzyć, mające najwyższe stężenie zdrowych i potrzebnych skórze substancji i minimum chemicznych dodatków, których wiele jest w tanich kremach. To, co trzeba wiedzieć, to fakt, że nie ma dermokosmetyków uniwersalnych. Każdy z nich dedykowany jest do danego typu cery. Dlatego też szukając produktu dla siebie należy dobrze zastanowić się, jaki konkretnie produkt nas interesuje. Używając silnego kosmetyku, ale niedopasowanego do potrzeb naszej skóry, zamiast zwalczyć problem, możemy go tylko pogłębić.