Wyszukiwanie leku w internecie. Jak to zrobić?

Kategoria: Blog

leki w internecie

Z usług aptek stacjonarnych wciąż korzysta znaczna większość dorosłych Polaków. Co ciekawe, z danych sondażu IBRiS wynika, że ponad połowa klientów nie jest w stanie kupić przepisanego leku podczas pierwszej wizyty w aptece. Szukanie leków staje się więc nie tylko zajęciem praco- i czasochłonnym, ale może również prowadzić do wyjątkowo niebezpiecznych sytuacji – szczególnie gdy chodzi o lek, który powinno się przyjąć jak najszybciej to tylko możliwe lub gdy bezskutecznymi poszukiwaniami zajmują się osoby chore, często z ograniczoną możliwością do poruszania się. Niestety, jest to norma, zwłaszcza gdy przepisane środki nie są zbyt popularne lub służą do leczenia rzadszych chorób. Na szczęście rozwój Internetu znacznie ułatwia nam życie i choć nie zawsze znajdziemy interesujący nas lek w każdej aptece, są pewne metody, które mogą usprawnić ich zakup. W jaki więc sposób szukać leków, aby móc zaoszczędzić sobie czasu i niepotrzebnych nerwów?

Jak można znaleźć interesujący nas lek?

Jeszcze do niedawna poproszenie farmaceuty o sprowadzenie leku do danej placówki było jedyną dostępną formą pozyskania interesującego nas preparatu, jednak i to rozwiązanie nie było idealne. Zwykle wiązało się bowiem z długim czasem oczekiwania na dostawę konkretnego leku razem z całą pulą sprzedawanych przez aptekę środków. Dziś nie trzeba nawet wychodzić z domu – pomoże nam Internet, który jest uznawany za główne źródło wyszukiwania wszystkich informacji związanych ze zdrowiem. Badania wskazują, że osoby korzystające z sieci do wyszukiwania wszelkich związanych ze zdrowiem wiadomości stanowią ponad 70% użytkowników na całym świecie. Tym sposobem Internet stał się niezwykle pomocnym narzędziem do wyszukania informacji na temat przepisanego leku (ceny, składu, dawkowania, efektów ubocznych), a także do lokalizowania najbliższej zaopatrzonej apteki, w czym specjalizują się wyszukiwarki dostępności leków. Korzystając z nich, możemy szybko sprawdzić, która apteka i jak bardzo od nas oddalona posiada na stanie dany preparat.

Jak korzystać z wyszukiwarki leków?

Wyszukiwarka sieci Apteka Codzienna jest niezwykle wygodna i intuicyjna w obsłudze, ponieważ umożliwia odnajdywanie produktów po samej ich nazwie lub sprawdzenie zaopatrzenia konkretnej apteki we wskazanym mieście. Po wyszukaniu danego preparatu pojawi się informacja na temat formy leku (np. kapsułki, iniekcje, płyny), jego gramaturze oraz ilości dostępnych opakowań, która jest na bieżąco aktualizowana. W razie braku preparatu bądź pytań związanych z zaopatrzeniem konkretnej apteki zawsze można skontaktować się z obsługą strony, aby uzyskać szczegółowe informacje. Jeśli jednak preparat jest dostępny i chcemy dokonać jego zakupu, warto skorzystać z opcji natychmiastowej rezerwacji produktu w wybranej placówce, aby mieć całkowitą pewność, że zastaniemy go na miejscu – wystarczy jedynie podać imię i nazwisko osoby odbierającej, e-mail oraz telefon kontaktowy. W ofercie Apteki Codziennej można w prosty sposób uzyskać informacje na temat leków na receptę, OTC, zamienników, suplementów diety oraz kosmetyków leczniczych. W Aptece Codziennej oferujemy nie tylko bogaty asortyment, ale także fachową pomoc.