Drogeria czy apteka?

Kategoria: Blog

apteka

Chociaż od wieków powtarza się nam, że to nie wygląd jest najważniejszy, mamy jedną szansę, by zrobić na kimś dobre pierwsze wrażenie. W dzisiejszych czasach wygląd ma ogromne znaczenie. Jednak obecnie jest też wiele możliwości, by tanim kosztem poprawić to i owo w swojej aparycji. A to wszystko dzięki różnego rodzaju profesjonalnym kosmetykom.

Natura i jeszcze raz natura

Nic nie wpływa tak dobrze na skórę i włosy człowieka jak naturalne kosmetyki lecznicze. Można je kupić w dobrych aptekach. Czym różnią się od reklamowanych kosmetyków z telewizji? Mają one w swoim składzie wiele składników naturalnych, które mają za zadanie eliminować problem skóry lub włosów, a nie tylko go maskować. Kosmetyki lecznicze to najprościej mówiąc połączenie leku i kosmetyku. Produkty, które znajdziemy w większości drogerii to naszpikowane chemią kolorowe buble. Mają ładne opakowania, intensywne kolory, ślicznie pachną i się pienią. Jednak jeśli zgłębimy się w ich skład okaże się, że jest w nich bardzo mało wartościowych składników, za o bardzo dużo szkodliwej chemii, która tylko pogarsza sprawę. Kosmetyki lecznicze często nie są atrakcyjne dla oka (chociaż nie jest oto regułą), za to świetnie rozwiązują problemy ze skórą lub włosami. Są dostępne bez recepty w dobrych aptekach, warto zapytać o nie farmaceutę, jeśli żaden z drogeryjnych produktów nie jest w stanie rozwiązać naszych problemów.

Co wybrać?

Oczywiście najlepszym pomysłem byłaby wymiana całej kosmetyczki na kosmetyki naturalne. Jednak nie zawsze jest to możliwe, a i nie każdy pilnie potrzebuje wyszukanych preparatów do każdej części ciała. Warto jednak mieć kilka podstawowych, a dokładnie tych, które bezpośrednio dbają o naszą skórę i włosy. Przede wszystkim należy pomyśleć o dobrej jakości kremie do twarzy. Dzięki niemu cera zachowa jędrność na dłużej, znikną też z niej wszelkiego rodzaju zaczerwienienia, a w wielu wypadkach też i problem z trądzikiem. Osoby z wyraźnymi problemami z włosami (przetłuszczanie się, wypadanie, łupież) powinny jak najszybciej zainwestować w naturalny, dobrej jakości leczniczy szampon.