Dermokosmetyki – na pograniczu kosmetyki i medycyny

W aptekach oprócz leków możemy znaleźć również dermokosmetyki, czyli kosmetyki dermatologiczne, które są produktami z pogranicza kosmetologii i medycyny. Ich działanie to nie tylko pielęgnacja, ale również pomoc w leczeniu różnorodnych problemów związanych ze skórą.

Kategoria: Blog

Pielęgnacja i leczenie

Zwykłe kosmetyki drogeryjne mają za zadanie przede wszystkim pielęgnowanie skóry, dostarczanie jej odpowiedniego nawilżenia, natłuszczanie czy też matowanie, jeśli wydziela ona zbyt dużo sebum. Natomiast w przypadku dermokosmetyków ważnym aspektem działania jest również leczenie różnorodnych problemów dermatologicznych, takich jak na przykład trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy przebarwienia pigmentacyjne. Preparaty te zostały stworzone z myślą o konkretnych dolegliwościach i różnych typach cery. Mają w swoim składzie wyższe stężenie substancji aktywnych niż zwykłe produkty drogeryjne, a ich działanie zostało potwierdzone w wielu badaniach laboratoryjnych i dermatologicznych.

Nie tylko dla alergików

Od zwykłych preparatów drogeryjnych dermokosmetyki różnią się przede wszystkim składem, ponieważ nie zawierają barwników, środków zapachowych oraz innych substancji, które często wywołują uczulenia. Dzięki temu ryzyko podrażnień po ich użyciu jest zminimalizowane i mogą być bezpiecznie stosowane nawet przez alergików czy osoby o wyjątkowo wrażliwej cerze.

Odpowiednie serie kosmetyków dermatologicznych poleca się również dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Mogą je także stosować osoby o zdrowej cerze, które chciałyby zminimalizować ilość konserwantów, barwników i innych niebezpiecznych substancji nakładanych na swoją skórę.