Czy warto jeść suplementy z magnezem?

Kategoria: Blog

kapsułki z magnezem

Bolesne skurcze mięśni, drganie powiek, mrowienie kończyn, przewlekłe zmęczenie, a także częste bóle i zawroty głowy mogą wskazywać na niedobór magnezu w organizmie. Przyjmuje się, że dorosła kobieta powinna zażywać około 300-320 mg magnezu każdego dnia, z kolei dorosły mężczyzna około 400-420 mg. Najlepiej byłoby dostarczać magnez do organizmu wraz z dobrze zbilansowanymi posiłkami, ale z różnych powodów dieta bywa niewystarczająca. W wielu przypadkach zaleca się więc przyjmowanie suplementów. Dlaczego uzupełnienie niedoboru magnezu jest tak ważne?

Rola magnezu w organizmie człowieka

Magnez jest jednym z pierwiastków, który odgrywa kluczową rolę dla prawidłowego przebiegu procesów biochemicznych w organizmie. Odpowiada m.in. za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego. Usprawnia pracę mózgu, poprawia pamięć, a także zwiększa zdolność koncentracji. Ponadto korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Ogranicza ryzyko zawałów, nadciśnienia tętniczego i miażdżycy. Oprócz tego wspiera układ hormonalny i reguluje pracę tarczycy. Ma też niemałe znaczenie dla prawidłowej pracy jelit. Wspomaga przy tym detoksykację organizmu oraz poprawia odporność.

Jakie znaczenie ma suplementacja magnezu?

Już wiadomo, że uzupełnianie niedoboru magnezu jest ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Warto przy tym pamiętać, że nie zawsze da się dostarczyć magnez wraz z pożywieniem. Problemem bywa źle zbilansowana dieta lub też niska przyswajalność. Regularne przyjmowanie sprzedawanych np. w Aptece Codziennej w Radomiu suplementów diety z magnezem jest zatem sposobem na to, by dostarczyć do organizmu niezbędną, dzienną i łatwo przyswajalną dawkę tego pierwiastka. Taka suplementacja zapobiega nieprzyjemnym objawom związanym z niedoborem oraz pozwala utrzymać organizm w jak najlepszej kondycji.